Wizyta policjantów w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z komisariatu w Tarnowie Podgórnym, którzy spotkali się z uczniami klasy I. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Zwrócili uwagę, jak należy zachować się w kontaktach z obcą osobą.
Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, a także zadawały pytania. Wykazały się dobrą znajomością numerów alarmowych. W podziękowaniu za spotkanie pierwszaki zaśpiewały piosenkę "Znaczki odblaskowe", a policjanci na zakończenie wręczyli im opaski odblaskowe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w każdej sytuacji będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

19 września 2017