Święcenie krzyża

Spotkanie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ze społecznością naszej szkoły rozpoczęło się od poświęcenia krzyża.
Nowy krzyż został postawiony zaledwie dzień wcześniej w pobliżu miejsca, gdzie od ponad stu lat stał poprzedni krzyż (na rozstaju dróg między Skórzewem, Dąbrową i Dąbrówką).
Ksiądz Arcybiskup wprowadził do modlitwy przez krótką katechezę, wyjaśniającą znaczenie krzyża dla chrześcijan. Tłumaczył, że to nie tylko symbol cierpienia, ale bardziej jeszcze symbol zwycięstwa miłości i otwarcie perspektywy ku nowej jakości życia i ku zmartwychwstaniu.
Po poświęceniu krzyża i pokropieniu go oraz zebranych wodą święconą, poprowadził jeszcze modlitwę za uczniów naszej szkoły, prosząc by by pozostawali wierni chrześcijańskim wartościom. Zachęcił też zebranych, by zmierzając do szkoły i mijając ten krzyż spojrzeniem i modlitwą szukali zjednoczenia z Jezusem.

20 września 2017