Pasowanie pierwszoklasistów

12 października 2017 roku odbyła się w Naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów.
W holu szkoły zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Swym występem wszyscy potwierdzili, że zasługują na to, żeby być pełnoprawnymi uczniami Naszej szkoły.
Dyrektor szkoły Pani Katarzyna Krüger- Szczot zwróciła uwagę, że uroczystość jest przełomowym wydarzeniem, gdyż Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego mieszcząca się od 1 września w budynku gimnazjum, po raz pierwszy przyjmuje w swój poczet pierwszoklasistów. Życzyła dzieciom sukcesów w nauce oraz miłych chwil w szkole.
Po złożeniu ślubowania przez pierwszaki, Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia, kładąc każdemu dziecku na ramieniu symboliczne gęsie pióro. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców. Na koniec wykonano zdjęcia klasowe. W radosnym nastroju wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Pierwszakom życzymy w szkole wielu sukcesów!!!

12 października 2017