Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tego święta. Podczas lekcji informatyki realizowane były tematy związane z zagrożeniami, na jakie natrafić mogą młodzi ludzie. Dodatkowo w dniu 6 lutego uczniowie klasy 3d Ola i Mikołaj poprowadzili audycję związana z zagrożeniami. Obok sali informatycznej można znaleźć gazetkę związana z tematyką zagrożeń. Zachęcamy d zapoznania się z nią.

11 lutego 2018