Akademia Gimnazjalisty

W piątek 9 marca 2018, uczniowie klasy 3e wzięli udział w VI Uczniowskiej Akademii Gimnazjalisty, zorganizowanej przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemii.
Na początku uczniowie (Laura, Marysia, Wiktoria, Łukasz, Jakub) podczas sesji posterowej prezentowali przedstawicielom UAM, członkom komisji, wyniki przeprowadzonych doświadczeń.
Następnie w auli nastąpiło uroczyste otwarcie Akademii przez Dziekana Wydziału Chemii prof. UAM dr hab. Renatę Jastrząb oraz wysłuchanie wykładu dr Grzegorz Krzyśko na temat stosownych przez sportowców niedozwolonych środków chemicznych. W kolejnym etapie odbył się konkurs prof. Lechosława Łomozika po którym prof. Anna Gąsowska podsumowała wyniki sesji posterowej i wręczone zostały nagrody.
Tekst alternatywny
Uroczystość zakończył pokaz doświadczeń chemicznych studentów z Naukowego Koła Chemicznego.

10 marca 2018