Bezpieczny Pierwszoklasista

18 października 2018 roku podczas tegorocznej akcji Powiatu Poznańskiego, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz JRG IV Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu naszą szkołę odwiedził Wicestarosta pan Tomasz Łubiński, poznańscy strażacy, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dopiewie wraz z Komendantem panem Piotrem Wiczyńskim oraz Strażnicy Gminni wraz z Komendantem panem Jackiem Olejniczakiem.
W ramach akcji „Bezpieczny Pierwszoklasista” dzieci z klas pierwszych otrzymały kamizelki odblaskowe. Spotkanie to było kolejną okazją do przypomnienia dzieciom najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Poznańscy strażacy przedstawili dzieciom zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz przypomnieli jakich informacji należy udzielić dzwoniąc na numer alarmowy. Ważnym elementem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożenia zatrucia czadem oraz zapoznanie z działaniem czujki tlenku węgla.
W spotkaniu pierwszakom towarzyszyła również pani dyrektor Katarzyna Krüger – Szczot, która z dumą przysłuchiwała się bezbłędnym odpowiedziom dzieci dotyczącym bezpieczeństwa.
Anita Kurtz - Lewandowska

19 października 2018