Spotkanie autorskie z panią Edytą Zarębska

We wtorek 16 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórzewie odbyło się spotkanie autorskie z panią Edytą Zarębska – autorką i ilustratorką książek dla dzieci oraz jej mężem – panem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. W spotkaniu tym wzięły udział dzieci klas pierwszych naszej szkoły.
Celem spotkania było propagowanie czytania wśród najmłodszych. Pani Edyta, w baśniowej kreacji, zabrała dzieci w świat spełnianych marzeń. Opowiedziała o tym jak została „pisaczką” (bo tak w jej dziecięcej głowie brzmiało słowo pisarka). Można było usłyszeć, jak powstawały pierwsze wiersze i bajki oraz jaką historię niosą ze sobą jej książki.
Uczestnicy spotkania obserwowali, jak powstaje ilustracja do książki. Pani Edyta rysowała fragmenty ilustracji, a dzieci odgadywały, co się na niej znajduje. Autorka zostawiła w bibliotece ilustrację ośmiornicy, którą namalowała podczas spotkania.
W zabawę z dziećmi włączył się także pan Robert Zarębski, który czytał fragmenty książki oraz zadawał zagadki dzieciom. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się w prawdziwą teatralną scenkę. Podczas spotkania miało miejsce również wspólne muzykowanie. Pan Robert grał na akordeonie i śpiewał piosenkę „Mądra rzeka”.
Na zakończenie państwo Zarębscy otrzymali gromkie brawa od uczestników za wspaniałe spotkanie.

17 października 2018