Wymiana ze szkołą partnerską z Schalkau

W dniach od 15 do 19 października 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 11 uczniów (7 chłopców i 4 dziewczynki z klas od 7 do 10) ze szkoły partnerskiej w Schalkau w Niemczech.
Powitanie gości z Niemiec odbyło się 15 października w późnych godzinach popołudniowych w szkole podstawowej w Dopiewie.
16 października uczniowie niemieccy wzięli udział w zajęciach na terenie naszej szkoły. Brali udział w lekcjach ze swoimi polskimi korespondentami. Pod opieką pana Jarosława Piersiali zagrali w gry edukacyjne, wykorzystując znajomość języka angielskiego. Po wspólnym obiedzie młodzież udała się z panią Dyrektor Katarzyną Krüger-Szczot i panią Agnieszką Krupą do Urzędu Gminy w Dopiewie. Popołudnie i wieczór młodzież niemiecka spędziła wraz z goszczącymi ich rodzinami.
17 października uczniowie wraz z opiekunami spędzili w Wielkopolskim Parku Narodowym w Muzeum Przyrodniczym, gdzie wzięli udział w zajęciach warsztatowych. Następnie przy ognisku, zjadając pieczone kiełbaski i bułki:), dzielili się swoimi wrażeniami z zajęć. Po spacerze w okolicach Jeziora Góreckiego uczestnicy wymiany pojechali nad Jezioro Lipno niedaleko Stęszewa, gdzie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych. Po południu młodzież polska i niemiecka miała okazję zwiedzić Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej.
18 października uczniowie zwiedzali Poznań. Wszyscy doskonale bawili się podczas warsztatów w Rogalowym Muzeum Poznania. Również wycieczka z przewodnikiem po centrum stolicy Wielkopolski, Poznańskie Koziołki o 12.00 i Stary Browar były dla gości z Niemiec dużą atrakcją.
Pożegnanie 19 października w godzinach porannych w szkole w Skórzewie nie obyło się bez łez, ponieważ nawiązały się już pierwsze przyjaźnie. Wizyta zaowocowała również podpisaniem przez dyrektorów szkół z Polski i Niemiec umowy o współpracy pomiędzy szkołą z Schalkau a szkołami w Skórzewie i w Dopiewie. Będzie to zapewne dobra motywacja do nauki języka niemieckiegoJ.

21 października 2018