Obchody Święta Niepodległości-moda lat 20-tych

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 6 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebrali się w stroje z lat 20. ubiegłego stulecia. Królowały sukienki wieczorowe ze zwiewnych i błyszczących materiałów, choć popularna była również „mała czarna” inspirowana stylem Coco Chanel. Nieodłącznym elementem kobiecego stroju były liczne dodatki: frędzle, sznury pereł, opaski na głowę i futrzane etole. Warto było zobaczyć nasze nauczycielki w czarnych sukniach, z piórkiem we włosach lub w małym toczku z woalem. Nasi panowie również nie zawiedli – zaprezentowali się w pasiastych, jasnych marynarkach, oryginalnych skarpetkach i kapeluszach – od słomkowych po eleganckie cylindry.

6 listopada 2018