Obchody Święta Niepodległości-przedstawienie

7 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie będące kulminacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny zilustrował wydarzenia niezwykle trudnej drogi naszej Ojczyzny do wolności. Historię tę nasi uczniowie zobrazowali słowem poetyckim, krótkimi scenkami oraz piosenkami skłaniającymi do refleksji na temat tego, czym dla nas jest dzisiaj wolność i niepodległość. Bardzo sugestywnym momentem przedstawienia było wkroczenie na scenę postaci symbolizującej niewolę Polski - ubranej na czarno, skutej łańcuchem i kajdanami, ze złowrogą miną. Przypomniała nam najbardziej dramatyczne momenty naszej historii, by w końcu ustąpić miejsca na tronie postaci w bieli symbolizującej Wolność.

7 listopada 2018