Wycieczka do Poczdamu i Berlina

30 listopada odbyła się wycieczka do stolicy Niemiec Berlina oraz stolicy landu Brandenburgia Poczdamu. Punktualnie o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy podróż do kraju naszego zachodniego sąsiada. W Poczdamie zwiedziliśmy wystawę poświęconą sadze książek J.K. Rowling opisującej przygody młodego czarodzieja Harrego Pottera. Słynna na całym świecie wystawa teraz dostępna jest w wytwórni filmowej Babelsberg. Zwiedziliśmy pełne magii sale zajęć, obejrzeliśmy tajemnicze mikstury i wywary. Mogliśmy również wyrywać piszczące mandragory, usiąść w fotelu Hagrida oraz pospacerować po Zakazanym Lesie.

W drodze do Berlina przejeżdżaliśmy przez legendarny Most Szpiegów. W stolicy Niemiec spacerowaliśmy ulicą Unter Den Linden oraz podziwialiśmy symbol Berlina Bramę Brandenburską. Popołudnie spędziliśmy na Jarmarku Świątecznym /Weihnachtsmarkt/przy Kościele Pamięci. Pełni wrażeń i w znakomitym humorze wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych do Skórzewa.

1 grudnia 2018