Klasa 7b w Teatrze Nowym w Poznaniu

3 grudnia klasa 7b była na wycieczce w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Wielu z nich wspomniało, że do tej pory nie mieli okazji być w prawdziwym teatrze.
Wizytę w teatrze rozpoczęliśmy od spotkania z panem Markiem Grześkowiakiem, asystentem artystycznym ds. literackich, który pokazał nam Teatr Nowy od kulis oraz opowiedział historię teatru. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne teatralnych scen, zajrzeć do garderoby i pracowni teatralnych, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności. Po oprowadzeniu po teatrze udaliśmy się na pokaz charakteryzacji wykonany przez charakteryzatorkę i perukarkę panią Alinę Magnus-Burkiciak. Pani Alina jest kierownikiem pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej w teatrze Nowym i związana z nim jest od lat 80 tych. Emocji podczas pokazu charakteryzacji nie było końca. Wielu z nas miało okazje zobaczyć siebie w zupełnie innym świetle.

3 grudnia 2018