„Co wisi w powietrzu”

W poniedziałek, 11 i 18 i lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne, które miały na celu zapoznać najmłodszych uczniów naszej szkoły z tematem z czego składa się powietrze. W warsztatach uczestniczyły klasy: I a, I b i II a Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela chemii, samodzielnie wykonywali kilka prostych eksperymentów. Między innymi zbadali z jakich gazów składa się powietrze i jaki jest ich skład procentowy w powietrzu. Dowiedzieli się także jakie właściwości mają poszczególne gazy i jakie są ich symbole chemiczne. Uczniowie byli zadowoleni z możliwości eksperymentowania i wyciągania wniosków na ich podstawie. Udział w warsztatach wzbudził w nich ciekawość poznawczą, wzbogaciły ich wiedzę na temat składu powietrza, a także dał wiele wrażeń z możliwości wykonywania ciekawych eksperymentów.

22 lutego 2019