Memoriał Urszuli Marciniak

5 marca 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Memoriału Urszuli Marciniak. Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.
Celem postawionym sobie przez Organizatorów jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych zarówno wśród uczniów, studentów jak i innych osób zainteresowanych matematyką i rozwijania swoich umiejętności matematycznych. Szczególnym celem stawianym przez Organizatorów jest upamiętnienie Urszuli Marciniak -założycielki pierwszego specjalistycznego wydawnictwa łamigłówkowego w Polsce -LOGI.
W Poznaniu organizacją memoriału zajmuje się Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Miło nam poinformować, ze w naszej szkole najlepszy wynik uzyskał Antoni Krawiecki oraz Marcin Krzewiński (oboje z klasy 7b). Chłopcy uzyskali 19pkt. Na drugim miejscu z wynikiem 17pkt znaleźli się: Inga Roszak-Thielman (kl.3e), Kinga Augustyniak (kl. 8a), Jakub Stachowski (kl.8b) oraz Mateusz Wojciechowski (kl. 7b). Zgodnie z regulaminem Memoriału wyniki uczniów z naszej szkoły zostały przekazane organizatorom. Czekamy na podanie progu kwalifikacji do Finału Memoriału. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

7 marca 2019