Kangur matematyczny

Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.

Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji „Kangur bez granic”. W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w naszej szkole w tym roku szkolnym
w kategorii Żaczek:
Wynik bardzo dobry uzyskali: Krzysztof Karolak oraz Piotr Krzewinski.
Wyróżnienie otrzymali: Nicole Pazola, Norbert Wyzuj, Amelia Pytlik, Marta Michalowska.

W kategorii Kadet:
Laureatem został Antoni Krawiecki.
Wynik bardzo dobry uzyskali: Marcin Krzewinski, Jakub Stachowski.
Wyróżnienie otrzymali: Natalia Majchrzak, Mateusz Wojciechowski, Ignacy Bielawski, Martyna Białek, Kamil Mścisz, Jędrzej Ludwiczak.

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratu;ujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

15 maja 2019