Laureat Kangura matematycznego

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych w Rokietnicy zostały wręczone nagrody w konkursie Kangur Matematyczny. Na uroczystość zaproszenie otrzymał Laureat w kategorii Kadet Antoni Krawiecki z klasy 7b.
Sukces Antka został nagrodzony dyplomem Laureata, przypinką złotego kangurka, książką "Matematyczne miniatury. Wielokąty i dwusieczne, Zmierzyć niewymierne. Ciągi i przybliżenia" oraz bonem do Empiku (o wartości 400 zł).
Laureatów z 7 klas w rejonie poznańskim i rokietnickim było tylko 2, obaj z maksymalną liczbą punktów.
Przygoda Antka z konkursem Kangur rozpoczęła się, gdy uczeń był w klasie trzeciej. Już wtedy otrzymał on bardzo dobry wynik w swojej kategorii. Następna, czwarta klasa przyniosła uczniowi tytuł Laureata. Dwa kolejne lata to również wynik bardzo dobry w konkursie. W tym roku szkolnym Antek ponownie uzyskał tytuł Laureata. Jest to niewątpliwie ogromny sukces. Kto miał okazje widzieć zadania z konkursu wie, że do łatwych one nie należą.
Bardzo serdecznie gratulujemy Antkowi i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko matematycznych! Brawo!

22 maja 2019