Podsumowanie sportu szkolnego w roku szkolnym 2018/2019

Czerwiec to zawsze miesiąc podsumowań i wyróżnień. Nie inaczej jest w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie. W ciągu roku szkolnego nauczyciele wychowania fizycznego, wraz z uczniami, brali udział w ponad 30 zawodach sportowych organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Szkolnego Związku Sportowego. Tak duża ilość zawodów daje wiarę w młodzież, która dość aktywnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych, które staramy się organizować ze wszystkich nam dostępnych i możliwych do przeprowadzenia w naszych warunkach dyscyplin sportowych.

W roku szkolnym 2018/2019 nauczyciele wychowania fizycznego organizowali SKS-y w ramach projektu ministerialnego, z propozycjami aktywności sportowej staraliśmy się docierać do wszystkich naszych uczniów. Najmłodsze grupy ćwiczebne z 1 klasy dawały nam zawsze najwięcej radości podczas konstruowania zajęć ruchowych, klasa 2 kontynuowała swoje zajęcia z jeszcze liczniejszym zaangażowaniem.

Nasi „wuefiści” realizują program w myśl sentencji: „jeśli chcesz innych zapalać, samemu musisz płonąć”. Nie jest łatwo motywować dziś młodzież, ale nie jest to niemożliwe, czasem wystarczy odpowiednie podejście i zwykła rozmowa, ukazanie korzyści dla zdrowia i dla lepszego samopoczucia, jeśli włoży się w to odrobinę rywalizacji wewnątrzszkolnej, z pobijaniem rekordów włącznie, motywacja uczniów bardzo mocno wzrasta. Wtedy chcą oni bawić się w sport, a my się z tego bardzo cieszymy i im to tylko umożliwiamy.

W czasie roku czas jest bardzo mocno deficytowy, a intensywność pracy powoduje, że nie zawsze na bieżąco możemy relacjonować poczynania sportowe - stąd nasze czerwcowe podsumowanie sportu szkolnego. Prócz zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy podejmowaliśmy również własne inicjatywy i organizowaliśmy aktywność sportową poza szkołą: - wyjazd na lodowisko z nauką jazdy - aktywne i kreatywne zielone szkoły w Ochotnicy Dolnej i Pobierowie.

Rok szkolny 2018/2019 kończymy z tytułem Najbardziej Usportowionej Szkoły w Powiecie Poznańskim, gdzie na podsumowaniu w Puszczykowie Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” sklasyfikował nas na wysokim 5 miejscu wśród 63 innych szkół powiatu poznańskiego. Szkolny Związek Sportowy docenił również wielką pracą ze sportową pasją naszego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jana Łączkowskiego, nadając mu złoty medal za zasługi dla sportu szkolnego Województwa Wielkopolskiego.

14 czerwca 2019