Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października w wielu szkołach na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcji wzięła udział również nasza szkoła. Podczas lekcji matematyki uczniowie grali w Kahoota, aby przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Klasa 8b natomiast przygotowała zadania dla młodszych kolegów z klasy 2a i 2b. Uczniowie wspólnie je rozwiązywali, ucząc się nawzajem od siebie. Na koniec Kosma z klasy 2a przy pomocy wychowawczyni przedstawił starszym kolegom sposób mnożenia na palcach. Metoda zdecydowanie pomoże niejednemu uczniowi pod,czas lekcji. Dziękujemy!
Klasa 2a rozćwiczona mnożeniem ze starszymi kolegami kontynuowała przygodę z tabliczka mnożenia w swojej sali. W drodze konkursu mistrzem mnożenia uczniów klasy 2a został Adam Małkowiak. Drugie miejsce zajęła Dominika Wasilewska, a trzecie Jędrzej Matłoka. W zaszczytnym gronie ekspertów z dziedziny mnożenia znakeźli się również Kosma Stawski i Hubert Augustyniak. Ogromne brawa!
W trzeciej klasie uczniowie doskonalili znajomość tabliczki mnożenia korzystając z gier edukacyjnych dostępnych w sieci oraz w parach przygotowali plansze demonstracyjne, które nie pozwolą im zapomnieć ile jest 2X2 a nawet 8X9:)

4 października 2019