CodeWeek

Wzorem lat biegłym, również i w tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji CodeWeek.
W ramach obchodów akcji Code Week, nauczycielka informatyki klas 7a oraz 7d, pani Lidia Zarańska, korzystając ze strony www.studio.code.org utworzyła dwie klasy, dodając swoich uczniów. W szkole uczniowie otrzymali loginy i hasła do swoich kont. Aby nie mieć problemów przy samodzielnej pracy na lekcji informatyki zalogowali się na stronę, poznali jej narzędzia i ustawienia. W domowym zaciszu, przy własnych komputerach rozwiązywali kurs 3 oraz kurs 4. Niektórym poszło bardzo dobrze.
Klasa 8b wraz z nauczycielem, panią Agatą Józefowicz, wzięli udział w przygodzie w fantastycznym świecie. Zmierzyli się z zagadkami, przeciwnikami i trudnościami godnymi prawdziwego bohatera. Uczniowie poznali język programowania Python grając w grę Code Combat. Najważniejsze, że ucząc się programować robili to z uśmiechem na twarzy.
Warto podkreślić przy tej okazji, że znajomość języka programowania jest obecnie jedną z najbardziej cenionych umiejętności na rynku pracy. Powinno się ją szerzyć wśród młodzieży, gdyż by być dobrym programistą nie wystarczy znajomość samego języka programowania. Język programowania, jak każdy język, służy do zapisywania rozwiązań problemów i przekazywania ich komputerowi. Nauka programowania powinna iść w parze z rozwojem umiejętności rozwiązywania problemów.

22 października 2019