Narodowego Święto Niepodległości

6 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie pieśnią i słowem upamiętnili zmagania Polaków o wolną Ojczyznę. Obrazem dla tych jakże trudnych czasów był krótki film, pt. "Gra o niepodległość". Piękne i wzruszające słowa pieśni patriotycznych wybrzmiały z ust naszych najmłodszych uczniów. Zakończeniem występu uczniów był wspólny śpiew pieśni: "Żeby Polska była Polską".
Młodzi artyści wystąpili tego dnia raz jeszcze – tym razem dla społeczności lokalnej. Wnętrze kościoła pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika w Skórzewie wypełniły ponownie słowa pieśni patriotycznych oraz wzruszających utworów poetyckich. Dziękujemy za udział w Wieczornicy wszystkim przybyłym gościom.
Kolejnym punktem obchodów Święta Niepodległości było włączenie się naszej szkoły w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Punktualnie o 11.11. zaśpiewaliśmy w holu szkoły Hymn Polski, stając się jedną, biało – czerwoną rodziną.

12 listopada 2019