Wycieczka integracyjna w czasie pandemii

Klasa 4a wraz z wychowawczyniami panią Agatą oraz panią Gosią w dniu dzisiejszym była na „wycieczce integracyjnej” połączonej z obchodami Dnia Chłopca. Kino, w którym byliśmy było w naszej sali – 111. Za to film jaki oglądaliśmy był cudowny. Był to „Cudowny Chłopak”. Film obyczajowy z 2017 roku w reżyserii Stephena Chbosky'ego. Opowieść o nietolerancji, uprzedzeniach i samotności w szkolnej dżungli, ale w taki sposób, że po wszystkim widz opuszcza kino w świetnym nastroju. "Cudowny chłopak" przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są: z natury dobrzy oraz inni niż nam się wydaje. Czasem trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż odważą się zdjąć maskę zakładaną na potrzeby klasy, kolegów czy rodziny. Wystarczy spojrzeć na Auggiego, który z powodu nieszablonowej powierzchowności traktowany jest przez innych uczniów jak dziwadło. W rzeczywistości to przecież dzieciak jak każdy inny – rozkochany w "Gwiezdnych Wojnach" i grach wideo, niepewny siebie, spragniony towarzystwa rówieśników.
Po seansie kinowym uczniowie udali się z paniami na boisko na mecz piłki nożnej (w końcu Dzień Chłopka) oraz grę w palanta. Na więcej zaplanowanych atrakcji zabrakło nam zwyczajnie czasu. Musimy koniecznie to nadrobić. Dopisała nam pogoda i humory. Panie wychowawczynie mogły zobaczyć młodzież w zupełnie innym świetle. Nie były to przecież zwyczajne lekcje. Już wiemy, że czeka nas wszystkich dużo pracy nad sobą i naszymi relacjami. Trzymamy jednak kciuki za powodzenie.

29 września 2020