Plakat - sztuka ulicy

Plakaty możemy spotkać na tablicach ogłoszeń i ulicznych słupach. To druki, które mają informować i reklamować. Niektóre z nich są jednak czymś znacznie więcej niż zwykłym afiszem. Ich piękna kolorystyka, liternictwo, połączenie przekazu i obrazu sprawia, ze zatrzymujemy się w codziennym pędzie. Artyści zapraszają nas do świata własnej wyobraźni, skojarzeń i snów interpretując historię, kulturę i codzienność. Takie plakaty docierają do odbiorców niezależnie od wieku, wykształcenia czy znajomości języka. To sztuka dla wszystkich, sztuka ulicy.

Dziś w takiej sztuce mieli okazję uczestniczyć uczniowie klasy 4a. Wzięliśmy udział w spotkaniu z wyjątkowymi dziełami sztuki jakimi są plakaty. Zajęcia Plakat - sztuka ulicy były zorganizowane przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie. Zajęcia były darmowe, finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcie: https://tiny.pl/72s2k

19 listopada 2020