Na tropie zwierząt warszawskich

Historia Warszawy to nie tylko historia ludzi, ale także wielu gatunków zwierząt, które w niej mieszkają. Wzajemne relacje ludzi i zwierząt, ich miejsce w życiu miasta, a także artystyczne wizerunki fauny stolicy stały się inspiracją do przygotowania niezwykle ciekawych warsztatów realizowanych online. W takich zajęciach w dniu dzisiejszym mieli okazję uczestniczyć uczniowie klasy 4a. Lekcja „Na tropie zwierząt warszawskich” zorganizowana została przez Muzeum Warszawy.

Edukatorzy pokazali różnorodną obecność zwierząt w historii miasta. Było to też ciekawym pretekstem nie tylko do opowiedzenia dziejów Warszawy, ale także do dyskusji na temat dzisiejszej sytuacji zwierząt w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Lekcja była darmowa, realizowana w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu pn. Na tropie zwierząt warszawskich w ramach programu MKiDN na rok 2020 pn. Wspieranie działań muzealnych.

Zdjęcie https://tiny.pl/7stgp

1 grudnia 2020