Koncert z Filharmonii w Szczecinie

W poniedziałek (14.12) klasa 4a wysłuchała transmisji online „Utwór mode on” z Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Trzeci koncert z cyklu „Dźwięki na start” przygotowany przez Filharmonię nosił tytuł „Utwór mode on” i opowiadał o procesie powstawania utworu. Jak kompozytor wpada na pomysł? Czy pomysły przychodzą na zawołanie, czy trzeba długo czekać na natchnienie? Co dzieje się potem? Nuty trzeba zapisać, utwór zagrać… A co, jeśli nie będzie dobrze brzmieć? O procesie powstawania muzyki opowie „brodata twarz” Centrum Edukacji, kompozytor Mateusz Czarnowski w rozmowie z Agatą Kolasińską.
W koncercie zabrzmiały najbardziej znane i poruszające fragmenty najpopularniejszych dzieł Haendla, Debussy’ego, Musorgskiego, Beethovena i Mendelssohna. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi tego dnia dyrygent Piotr Zabielski.

Grafika https://tiny.pl/764x6

14 grudnia 2020