Podróż do Afryki

W mroźny aczkolwiek słoneczny poniedziałek 01 lutego klasa 3B wybrała się w daleką podróż do Afryki. Naszym przewodnikiem był pan Łukasz Wierzbicki- poznański podróżnik i autor lektury pt. „Afryka Kazika”, którą właśnie omawialiśmy. Na wirtualnym spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o prawdziwych przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem, pieszo, konno oraz czółnem przemierzył Afrykę. Opowiadaną historię uatrakcyjniły prezentacje multimedialne i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe pozwalały nam poczuć się jak byśmy towarzyszyli Kazimierzowi w jego przygodach. Autor ciekawie i z humorem opowiedział również o swoich wyprawach do Afryki oraz zachęcał do odkrywania nowych pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”. Na zakończenie czekała na nas niezwykła niespodzianka - przesyłka, w której otrzymaliśmy książkę pt. „Machiną przez Chiny” z dedykacją pisarza oraz imienne autografy dla każdego ucznia.

2 lutego 2021