Sobota, 27 lipca 2024,

Szkolny Piknik Naukowy- zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemia

14 maja 2024 roku uczniowie najstarszej klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 2 im. I.J.Paderewskiego w Skórzewie zostali zaproszeni na zajęcia laboratoryjne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Chemia.

W murach uniwersyteckiej pracowni chemicznej wykonali samodzielnie doświadczenia chemiczne z zakresu przygotowywania i rozdzielania mieszanin. Przećwiczyli metody rozdzielania mieszanin takie jak: chromatografia, rozdzielanie rozdzielaczem, odparowywanie rozpuszczalnika oraz sączenie.