Wtorek, 16 lipca 2024,

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

28 maja klasy 1c i 1d z okazji Dnia Dziecka udały się na  wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Uzarzewie. Dzieci zostały oprowadzone po muzeum przez przewodnika. Wzięły udział w warsztatach na temat lasu, których celem było  kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno. Uczniowie dowiedzieli się, które owoce leśne są zdrowe i pożyteczne, a których lepiej unikać, choć kuszą swoim pięknym wyglądem, a także kiedy i gdzie można je znaleźć i jakie mają zastosowanie. Uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, na których przygotowali i zjedli ze smakiem deser „Leśna pokusa”. Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły sklepik z pamiątkami. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.